Skip to main content

Czterokierunkowa zębatka i zębatka prowadzona rolkowo z serii lifgo ® firmy LEANTECHNIK pracują szczególnie precyzyjnie. Spełniają najwyższe wymagania w zakresie szybkości i synchronizacji, charakteryzują się dużą dokładnością pozycjonowania oraz pochłanianiem sił bocznych. Ich zastosowanie – pojedynczo lub w połączeniu w system leantranspo ® – gwarantuje wysoce wydajne procesy logistyczne – w pakowaniu żywności, a także w budowie maszyn czy handlu metalami.

Przy pakowaniu towarów w przemyśle spożywczym wymagane są duże prędkości, długie czasy cykli oraz wysoka dokładność. Wydajny lifgo ® oparty na precyzyjnej zębatej przekładni z LEANTECHNIK AG łatwo spełnia te wymagania. Realizuje również duże obciążenia, odznacza się dużą dokładnością pozycjonowania, dużą prędkością podnoszenia oraz dużym pochłanianiem sił bocznych. Zintegrowane w systemach sztaplowania, na przykład w handlu stalą i żelazem, z łatwością przesuwają arkusze o szerokości do 2600 mm, długości do 6000 mm i masie do 1200 kg.

ZALETY serii  lifgo ® 

►Modułowość

Wszystkie nasze napędy zębatkowe można dowolnie łączyć ze sobą. Zawsze znajdziesz odpowiednie rozwiązanie dla swojej aplikacji.

 

►Precyzja

Napędy zębatkowe firmy LEANTECHNIK pracują z najwyższą dokładnością i dlatego idealnie nadają się do wymagających zadań pozycjonowania.

 

►Sprężystość

Dzięki zębatce prowadzonej na rolkach nasze przekładnie są wyjątkowo wytrzymałe. Nawet przy szczególnie ciężkich ładunkach nie tracą rytmu.

lifgo ®

Kombinacja prowadnicy oraz listwy zębatej jest odpowiednia do szybkich, precyzyjnych i synchronicznych systemów. Nasza sprężysta i trwała seria lifgo ® to idealny wybór do zastosowań, które wymagają wysokiego poziomu absorpcji sił poprzecznych .

 

Aby uzyskać proste synchroniczne pozycjonowanie bez sił poprzecznych i we wszystkich zastosowaniach, wyposażonych już w prowadnice, najbardziej optymalnym rozwiązaniem może się okazać  leanSL ®. Można je łączyć z modelami serii Lifgo, tworząc systemy podnoszenia i pozycjonowania dostosowane do aplikacji.

SERIA lean SL ® OFERUJE CI:

 

 

Długą żywotność

Napędy zębatkowe Lean SL ® są solidne i charakteryzują się długą żywotność.

 

Różne wersje

Lean SL® są dostępne w trzech rozmiarach i różnych wariantach.

 

Wiele opcji połączeń

Dla każdego rozmiaru dostępne są cztery końcówki wałka zębatego – dla każdego rodzaju połączenia.

lean SL ®

Solidna i niedroga alternatywa dla lifgo ® . Napęd zębatkowy lean SL ® nadaje się do prostych, synchronicznych aplikacji, które zawierają już w konstrukcji dokładną prowadnicę i nie jest wymagane przejmowanie siły poprzecznej.

 

Systemy leantranspo ® idealnie nadają się do realizacji zaawansowanych portali pozycjonowania, na przykład do zmiany odbioru i umieszczania surowych części i gotowych produktów w bardzo krótkich czasach cyklu.

leantranspo ®

Łącząc zębatkę i zębnik serii lifgo ® i lean SL ® z dodatkowymi częściami, silnikami lub konstrukcją stalową, tworzone są indywidualne systemy leantranspo ® dla szerokiej gamy wymagań w zakresie
technologii podnoszenia.