Control-Flex

Sprzęgła CF z dyskiem typu Flex.

Tarcza Control-Flex umożliwia równoległe, kątowe i osiowe niewspółosiowości wału oraz utrzymanie stałego przenoszenia momentu obrotowego i prędkości kątowej. Dostępne z piastami bezluzowymi typu zaciskowego lub w konstrukcji wysuwanej dla łatwej wymiany tarczy. Sprzęgło Control-Flex zostało opracowane, aby sprostać dzisiejszym wysokim wymaganiom w zakresie wydajności. Aby osiągnąć ten cel, firma Zero-Max opracowała unikalną tarczę Control-Flex, która jest oparta na równoległym układzie drążków. Dzięki tej unikalnej konstrukcji siły reakcji wynikające z przeniesienia momentu obrotowego i nieuniknionych niewspółosiowości wałów są znacznie mniejsze w porównaniu ze zwykłymi elastyczne złącza.

Po wszystkie modele oraz ich wymiary (stalowe, aluminiowe, ze stali nierdzewnej, wały synchronizacyjne) zapraszamy do kontaktu bądź do pobrania katalogu u dołu strony.

Złóż zapytanie

Szczegóły

Pojedynczy zacisk typu Flex Disc


Podwójny zacisk typu Flex Disc


Pojedynczy zacisk Flex Disc z motowaniem śrubowym

Sprzęgło Schmita Flex Disc

Podane dane wymiarowe w calach.
1) Maksymalna prędkość znamionowa stosowana przy ciągłym znamionowym momencie obrotowym wynoszącym 50% lub mniej.
2) Gdy prędkości zbliżają się do maksymalnej prędkości znamionowej, niektóre zastosowania mogą wymagać dynamicznie wyważonych sprzęgieł

Rozwiązanie Control-Flex możemy spotkać w 2 typach sprzęgieł, z mocowaniem sworzniowym, oraz śrubowym.

Konstrukcja sprzęgła Control-Flex składa się z dwóch piast (mocowanych do wałów) i środkowego elementu płaskiego. Ten elastyczny element jest przymocowany do piast za pomocą sworzni. Piasty typu zaciskowego zapewniają pozytywne połączenie wału. Na życzenie dostępne są specjalne modyfikacje. Sprzęgła Control-Flex typu zaciskowego są dostępne z pojedynczą tarczą płaskostrumieniową dla standardowego momentu obrotowego lub z dwiema tarczami płaskimi zapewniającymi zwiększoną zdolność przenoszenia momentu obrotowego i sztywność skrętną natomiast w przypadku konstrukcji z mocowaniem śrubowym, element jest mocowany do piast za pomocą śrub pasowanych. Piasty zawierają wpust pasowany i mocowanie wału ze śrubą ustalającą. Elastyczne tarcze są przykręcane, aby umożliwić demontaż .Modele piast zaciskowych są standardowo dostarczane bez rowków wpustowych. Rowki wpustowe są dostępne na życzenie.

• Idealne do zastosowań enkoderów

• Łatwa instalacja

• Oszczędność miejsca

• Izolacja elektryczna

• Bardzo niskie obciążenia reakcyjne

• Bezluzowe

• Bezobsługowe

Pliki do pobrania

Potrzebujesz porady?

Skontaktuj się z nami!